Bugün: 08.04.2020

ZEMİN KATIN ŞAPI ATILDI

ZEMİN KATIN ŞAPI ATILDI

Aşağıdağ Köyü Merkez Cami'sinin zemin katının şapı atıldı. 17.03.2013 09:22

 

Aşağıdağ Köyü Merkez Cami'sinin zemin katının şapı atıldı.

 

 

Yapımı devam etmekte olan Merkez Cami inşaatının daha sağlam olması için en son teknolojiye sahip araçlar kullanılıyor. Zemin katın şapı, Şapmatik ismi verilen aletle atıldı ve helikopter adı verilen aletle sıkıştırılarak sağlamlaştırıldı. Çalışmayı yapan firmanın yanısıra köyümüzün sakinlerinden de gönüllü destek geldi. Çalışmayı, meraklı insanlar büyük bir coşku ve heyecanla izledi.

 

Şağ atma işini yapan Celepçiler inşaatın sahibi Sezgin CELEPÇİ " Dernek Başkanımızın söylediğine göre buraya Zonguldak'ın en büyük köy camisi yapılıyormuş. İnşaat işinde de ne kadar kaliteli malzeme kullanırsanız o kadar karlı olursunuz. Çünkü yapılan inşaatlar daha uzun süre ayakta kalır ve daha sağlam olur. Biz de son teknoloji şap makinamızı buraya getirerek daha düzgün ve sıkıştırılmış şap atarak ileride oluşabilecek çatlama ve kırılmaların önüne geçmeye çalıştık. Bunun yanında köylülerin birlik ve beraberliği çok dikkat çekici. Bazı yerlerde inşaat alanında sadece biz oluruz ama burada öyle değil. Köylüler direk işin içine giriyor ve bize büyük bir misaferperverlik gösteriyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz ve bu caminin en kısa zamanda tamamlanacağına gönülden inanıyoruz. İlerleyen aşamalarda da köylüler hep yanlarında olacağımıza inansınlar ve Aşağıdağ Köyü Merkez Cami için elimizden gelen kolaylığı yapacağımıza söz veriyoruz" şeklinde konuştu.

 

 Aşağıdağ Köyü Cami Yaptırma Yaşatma Köy Güzelleştirme ve Geliştirme Derneği Başkanı İbrahim ÇEVİK'in çalışanlara öğle yemeğinde kendi elleriyle servis yapması dikkat çekici ve köyümüz adına gurur vericiydi.Her gün sabah erken saatlerde inşaata geldiğini belirten ÇEVİK " Biz burada bir aileyiz. Çalışmaya gelen işçiler de bizim kardeşlerimiz. Onlar bu inşaatı en güzel işçilikle yapsınlar bize güzel bir ibadethane kazandırsınlar da ben onlara her gün yemek servisi yaparım." dedi.


Nihat SEVİM
www.asagidagkoyu.com -  Yayın DanışmanıDiğer DERNEK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUMLAR (1)

öncelikle böyle bir siteyle caminin her aşamasını ilgili hayırseverlere bildiren site yönetimine teşekkür ederek söze başlamak istiyorum. firmamız 1996 dan beri sadece şap atmaktadır ve kalitesini ortaya koyduğunu bütün inşaat sektörü kabul etmektedir. 9 senelik avusturyada şap atımından sonra babam abidin celepci burada devam ederek bu işi yapmaya başladı ve gerçekten işi kalitesini ortaya koyarak yapmaktadır tabiki böyle büyük ve gerçekten etrafındaki boş alanı yeşilliği ve çocuk sesleriyle olabilecek en güzel camilerden biri maddi manevi her anlamda. caminin bitirilip ibadete açılmasını bende merakla bekliyorum çünkü bu cami köy halkını aşıp internetten yardım yapan ve internetten takip edilen bi gönül işine gönüllü işine dönmüş durumda. Rabbim en güzel ibadetlerin yapılıp en hayırlı işlerin burada temellenmesini nasip etsin. CELEPCİ TİCARET SEZGİN CELEPCİ.18.03.2013 15:58

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.