Bugün: 08.04.2020

DURUM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

DURUM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Aşağıdağ Köyü Cami Yaptırma, Yaşatma ve Köy Güzelleştirme Derneği durum değerlendirme toplantısı yaptı.01.03.2013 18:22
Aşağıdağ Köyü Cami Yaptırma, Yaşatma ve Köy Güzelleştirme Derneği  yönetim kurulu  28 Şubat 2013 günü saat 21:00'de toplanarak; yapımı devam etmekte olan cami inşaatı ile ilgili olarak durum değerlendirmesi yaptı.
Daha önce 2. kat hasır betonu atılan cami inşaatının kalıp tahtaları sökülüp, zemin katın kapı-pencere doğrama siparişleri verilmiş olup, pencere doğramaları takıldı. Zemin katın sıva işine başlandı. Alt yapı gider boruları bağlanıp tuvalet taşları yerlerine konuldu.
Konu ile ilgili olarak dernek başkanı sayın İbrahim ÇEVİK'ten aldığımız bilgiye göre; Yakın bir zamanda sıva işinin biteceğini, şadırvan ve tuvalet bölgelerinin fayans, kalebodur işine başlanacağını ve bu arada daha önce temelleri atılan minarelerin kubbe çalışma seviyesine kadar yaklaşık 2,5-3 metre civarında kütle betonlarının atılacağını öğrenmiş bulunmaktayız. Çevik sözlerine şöyle devam etti. Cami inşaatının aralıksız devam ettiğini, kubbe çalışması için de kereste toplama işinin devam ettiğini, toplanan kerestelerin ilk etapta kullanılacak kadarının biçilip hazır hale getirildiğini söyledi.
Son olarak İbrahim ÇEVİK'e görüşlerini sorduğumuzda ; Çevik, köy halkımızın, civar köyler halkının ve çevre esnaflarının bu hummalı çalışmaya katkı ve duyarlılıklarından dolayı çok çok memnun olduğunu belirtti. Ancak yapılacak daha çok işin olduğunu, bunun için halkımızın, esnafımızın ve gurbet.çilerimizin bilakis maddi anlamda daha çok duyarlı olmalarını sözlerine ekledi.
Kendisine ve yönetim kuruluna www.asagidagkoyu.com sitesi olarak başarılar diliyoruz.

Haber & Fotoğraf :  Nihat SEVİM  
www.asagidagkoyu.com - Yayın Danışmanı

FOTO GALERİ İÇİN  TIKLAYINIZ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUMLAR (1)

Heyecan ve beklenti devam ediyor.01.03.2013 23:37

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.