Bugün: 22.01.2020

YILLARDIR HEYECANLA BEKLENEN İHALE, NİHAYET YAPILDI

YILLARDIR HEYECANLA BEKLENEN İHALE, NİHAYET YAPILDI

Zonguldak Alaplı Aşağıdağ Köyü'nde yıllardır beklenen ihale, nihayet yapıldı. Aşağıdağ Köyü, eski ismiyle Balıklar Camii mevkiinde Kdz. Ereğli Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait 8526 m2" tapulu arazinin satış ihalesi yapıldı. 25.03.2015 00:00
Kdz. Ereğli Orman İşletme Müdürlüğü binasında geçtiğimiz Pazartesi günü saat  10:00'da kapalı zarf teklif usulüne göre yapılan satış ihalesine, Aşağıdağ Köyü Muhtarı Sezer ACAR, köy tüzel kişiliği adına girdi. Büyük bir halk desteği ile rakipsiz olarak girdiği ihaleyi Sezer Acar kazandı. Sabahın erken saatlerinde köy meydanında toplanan köy halkı, ortak menfaatleri doğrultusunda bütünleşerek muhtar ve idare heyetine maddi ve manevi gerekli desteği verdi. Aynı zamanda köy muhtarı Sezer ACAR'ın, komşu köylerden meslektaşları İsafakılı Köyü Muhtarı Recep KORKUT ve Aydınyayla Köyü Muhtarı Recep YAMAN da destek için ihale yerinde hazır bulundu. Aşağıdağ Köyü tüzel kişiliği adına ihaleye giren muhtar Sezer Acar, ihalede 97.200 TL teklif verdi, masraflar hariç KDV ile birlikte ödenmesi gereken paranın yaklaşık olarak 115.000 TL olduğunu belirtildi. Günlerdir beklenen bu heyecanlı ihale mutlu sonla bitince, ihale yerine gelen vatandaşlar mutluluk içersinde günün anısına hatıra fotoğrafları çektirirken, karşılıklı olarak hayırlı olsun temennilerinde bulunarak sevinçlerini paylaştılar. 


Aşağıdağ Köyü'nün ihalesinin yapıldığı saatlerdele aynı amaçla Kabalar Köyü ve Süleymanbeyler Köyü ihaleleri de yapıldı. Kabalar Köyü'nün ihalesini, Kabalar Köyü Muhtarı, Süleymanbeyler Köyü'nün ihalesini de köy sakinlerinden bir vatandaş kazandı.


Nihat SEVİM
www.asagidagkoyu.com - Yayın Danışmanı


Yayın Danışmanı Nihat SEVİM'in notu: Köyümüz ve köyümüzün geleceği adına hayırlı olsun diyorum . Gerektiğinde "ORTAK MENFAATLERİMİZ" uğruna her zaman "BÜTÜNLEŞMEK" dileği ile diyorum.
Etiketler: köy arazisi - köy tüzel kişiliği - aşağıdağ köyü - muhtar - sezer acar - ihale -

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.